Piękna, wykonana z dbałością o najwyższą jakość i komfort bielizna damska to podstawa kobiecej garderoby. Warto wobec tego jej zakupowi poświęcić odpowiednio dużo uwagi i wybierać biustonosze oraz majtki, których noszenie będzie wiązać się nie tylko z jak najlepszymi wrażeniami estetycznymi, ale także z dbałością o nasze zdrowie.

Odpowiedni dobór kroju i rozmiaru bielizny stanowi kluczowy z warunków koniecznych do spełnienia, by wybrane ubrania nienagannie układały się na ciele. Jednak wygląd to nie wszystko – niewłaściwie dobrana bielizna powoduje dyskomfort, a nawet może sprawiać zagrożenie dla naszego zdrowia. Dowiedz się, dlaczego właściwemu doborowi rozmiaru biustonoszy oraz majtek warto poświęcić szczególną uwagę.

Zdrowy biust to piękny biust

Dobór biustonosza bezpośrednio przekłada się na kondycję biustu w przyszłości. Brafitterki podkreślają, że odpowiednie dopasowanie stanika to nie tylko kwestia dbania o wygląd i wygodę – to także szansa na odciążenie kręgosłupa oraz jak najdłuższe zachowanie jędrności właściwie podtrzymywanych piersi. Jednak zagrożenia płynące z noszenia biustonosza w złym rozmiarze nie ograniczają się do braku wygody i utraty jędrności biustu. Długotrwałe noszenie źle dobranego stanika niesie za sobą ryzyko zniekształcenia piersi, a nawet powstawania w nich potencjalnie groźnych dla zdrowia torbieli. Jedno jest pewne – niezależnie od rozmiaru, piękny biust to biust zdrowy, a zadbać o taki stan rzeczy pomoże odpowiednio dobrany stanik.

Zdrowie stref intymnych

Bielizna damska (https://www.gorteks.com.pl), szczególnie ta noszona na co dzień, powinna zapewniać użytkowniczce maksymalny komfort i wygodę. Przyjmuje się, że najzdrowsze dla stref intymnych są naturalne tkaniny, które pozwalają skórze swobodnie oddychać. Materiał to jednak tylko połowa sukcesu – równie ważnym jest, by majtki nie wpijały się w intymne rejony kobiecego ciała oraz nadmiernie nie uciskały. Ginekolodzy są zgodni – w profilaktyce infekcji i innych intymnych dolegliwości istotną kwestią jest wybór przewiewnej bielizny delikatnie układającej się na ciele.