Majtki_poporodowe siateczkowe

Okres połogu, a szczególnie pierwsze dni po porodzie to czas, w którym pojawiają się odchody połogowe. Jest to dość intensywne krwawienie, mocniejsze niż podczas zwykłej miesiączki. W szpitalach młode mamy otrzymują specjalne podkłady poporodowe. Aby jednak je utrzymać, warto zakupić majtki poporodowe siateczkowe.

Dlaczego po porodzie nie można używać zwykłych majtek?

Poród wiąże się z powstaniem rany krocza lub brzucha, jeśli odbył się poprzez cięcie cesarskie. Aby rana dobrze się goiła konieczne jest jej wietrzenie. Miejsca ran poporodowych są dość trudne do wietrzenia, zwykłe zabudowane majtki spowodowałyby brak dostępu powietrza. Rana mogłaby nie zagoić się w prawidłowy sposób, a kobieta byłaby narażona na zakażenie. Właśnie dlatego tak ważne jest zakupienie specjalnych majtek poporodowych, które będą maksymalnie przewiewne. Majtki jednorazowe do porodu wykonane z siateczki to bielizna, która zapewni największy dopływ powietrza. Zadaniem majtek jest jedynie delikatne przytrzymanie podkładu poporodowego.

Jaki rozmiar majtek poporodowych wybrać?

Majtki jednorazowe do porodu ze sklepu BiustonoszeDoKarmienia można zazwyczaj spotkać w rozmiarach od S do XXL lub od 38 do 46. Majtki jednorazowe są zazwyczaj pakowane po dwie sztuki. Warto zaopatrzyć się w kilka kompletów. Bielizna poporodowa nie może nigdzie uciskać. Najlepiej, gdy majtki mają wysoki stan – jest to szczególnie ważne dla kobiet po cięciu cesarskim. Lepiej wybrać większy rozmiar bielizny poporodowej, ponieważ majtki które będą mocno uciskać, mogą zrobić kobiecie krzywdę. Dzięki temu, że majtki są delikatne i przewiewne, powietrze dochodzi do krocza, które szybko się w ten sposób goi.